Kelionė su knyga „Berniukas ir šuo“

Kelionės maršrutas: Ryga, Kipsala, Rumbulos miškai 

Kelionė laiku į: 1941 metus 

Kelionės trukmė: vienos trumpos rudens atostogos, arba 2 valandos

Bendrakeleiviai: istorinis asmuo – žydų gelbėtojas Žanis Lipkė, aštuonmetis jo sūnus Zygfridas (Zigis), šuo Džeris, kaimynų mergaitė Silvija, slepiami žydai, nacistai. 

Ką aplankysite: karo metų Rygą, bombarduojamus tiltus, Rygos getą, Rumbulos miškus, kur buvo išnaikinta tūkstančiai žydų šeimų, Žanio Lipkės namus, kur dabar įrengtas memorialinis muziejus. 

Ką patirsite šioje kelionėje: nelabai smagius dalykus. Tačiau iš kelionės sugrįšite kitokie. Taip pat skirtingas moralines ir etines pozicijas. Bebaimių žmonių ryžtą gelbėti žydų tautybės draugus ir kaimynus nuo pražūties. Aštuonmečio vaiko jausmus tarp žiaurios tiesos ir nekalto nežinojimo. 

Patarimas prieš leidžiantis į kelią: pasidomėti lietuvių ir latvių dalyvavimu holokauste. Perskaityti Icchoko Rudaševskio „Vilniaus geto dienoraštį“ (2018). 

Pirmoji keliautoja: vertėja Laura Laurušaitė

Tavo kelionės pradžia: 2020 gruodis

Inese Zandere

Inese Zandere (g. 1958 m. Dobelėje) – latvių poetė, knygų redaktorė ir leidėja, pripažinimą pelniusi vaikų knygų autorė. Parašė daugiau kaip 20 vaikiškų knygų. Aktyviai dalyvauja vaikų literatūros ir kultūrinės edukacijos projektuose. Apdovanota prestižiniu Latvijos literatūros metų prizu už knygas „Vidutis ir išorytė“ („Iekšiņa un āriņa“) ir „Juodosios gyvatės kepykla“ („Melnās čūskas maiznīca“). Jos knygų motyvais sukurti keli animaciniai filmai, pjesės ir operos vaikams.


Fotografija © K. Kalns

Laura Laurušaitė

Laura Laurušaitė (g. 1981 m. Vilniuje) – literatūrologė, kritikė, vertėja. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė. Vilniaus universitete baigė lietuvių ir latvių filologiją. Įgijo daktaro laipsnį komparatyvistinės literatūros srityje. Dirba Literatūros ir tautosakos institute, tyrinėja šiuolaikinę lietuvių ir latvių literatūrą, vertimo teoriją. Iš latvių kalbos vertė G. Berelio, G. Repše, G. Bojārs, M. Putniņš, N. Ikstenos kūrybos.


Fotografija © Manfredas Žvirgždas