Kelionė su knyga „Melancholija“

Kelionės maršrutas: Leidenas, Olandija, Talinas, Tartu, Pernu, Livonija, Švedija

Kelionė laiku į: 1696 metus

Kelionės trukmė: du lietingi savaitgaliai, arba 10 valandų

Bendrakeleiviai: studentas Laurentijus Hylas, tuometinis Tartu unito rektorius, švedų gydytojas prof. Jakobas Friedrichas Belovas, prof. Dimbergas, prof. Sjobergas; pastorius Teodas.

Ką aplankysite? Pasivaikščiosite viduramžiškomis Talino ir Tartu gatvelėmis, pasidairysite po universiteto auditorijas; praeisite pro Tartu Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, Šieno turgų, Rusų vartus; sudalyvausite inkvizicijos procese; išklausysite paskaitą anatomijos teatre, kur turėjo vykti pirmasis Tartu universitete lavono skrodimas.

Ką patirsite šioje kelionėje: lėto skaitymo malonumą, buities skurdą, atmosferos niūrumą, tikėjimo šviesą, melancholijos atspalvius.

Patarimas prieš kelionę: perskaityti autoriaus komentarus, kad būtų lengviau suvokiamas kontekstas. Taip pat nusiteikti patirti ne patį šviesiausią įspūdį apie gyvenimą XVII amžiuje.

Pirmoji keliautoja: vertėja Viltarė Urbaitė

Tavo kelionės pradžia: 2020 sausis

Meelis Friedenthal

Meelis Friedenthal (g. 1973 m.) – estų rašytojas ir teologas. Dėsto Tartu universitete, Teologijos ir istorijos fakultete. Išleido tris romanus: „Aukso amžius“ (2005), „Melancholija“ (2012) ir „Angelų kalba“ (2016). Už romaną „Melancholija“ 2012 m. autorius išrinktas Estijos metų rašytoju; 2013 m. įvertintas Europos Sąjungos literatūros premija.

Fotografija © Toomas Dettenborn


Viltarė Mickevičienė (Urbaitė)

Viltarė Mickevičienė (Urbaitė) (g. 1978 m. Vilniuje) – vertėja, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY (Lietuva) narė. Vilniaus universitete baigė lietuvių-suomių filologiją. Helsinkio universitete studijavo suomių kalbą ir kultūrą, Tartu universitete – estų kalbą. Išvertė apie 40 knygų vaikams ir jaunimui iš suomių ir estų kalbų. Tris kartus yra pelniusi IBBY (Lietuva) apdovanojimus už reikšmingiausių knygų vertimus vaikams ir jaunimui.

Fotografija © Darius Mickevičius