Kelionė su knyga „Meilės ir griuvėsių šalis“

Maršrutas: Reikjavikas-Hergilsėjus-Stykkisholmuras-Paryžius-Bazelis-Kambrija- Mančesteris-Worsley-Londonas-Reikjavikas, aplankant daugelį laukinių Islandijos vietovių.

Kelionė laiku į: 2008-uosius, ekonomikos griūties Islandijoje metus.

Kelionės trukmė: pasivaikščiojimai laukinės gamtos apsupty, arba 5 dienos.

Bendrakeleiviai: jauna moteris ir jos brolis.

Ką aplankysite? Žydinčias Islandijos pievas ir lava užlietus kalnų šlaitus, mažus miestelius ir kelias Europos sostines.

Ką patirsite šioje kelionėje? Akistatą su savimi ir savo baimėmis, vienatvės gylį, meilės virpulį, prasmės alkį.

Patarimas prieš leidžiantis į kelią: nesileiskite į kelią, jei stokojate drąsos ir kantrybės. Kitu atveju būkite pasiruošę sudėtingiems klausimams ir savo vietos po saule paieškoms.

Pirmoji keliautoja: vertėja Jurgita Marija Abraitytė.

Tavo kelionės pradžia: 2020 vasaris

Oddný Eir

Oddný Eir (g. 1972 m.) – poetė, vertėja, rašytoja. Sorbonos universitete įgijo mokslų daktaro laipsnį. Parašė tris autobiografinius romanus, išvertė ir redagavo ne vieną literatūros kūrinį, surengė keletą vizualiojo meno renginių, su broliu archeologu Ugiu Aivarsonu Niujorke įkūrė vizualiojo meno studiją. Šiuo metu vadovauja leidyklai Apaflasa. Kūryba ne kartą nominuota apdovanojimams. „Meilės ir griuvėsių šalis“ 2011 m. buvo nominuota Islandijos literatūros premijai, 2012-aisiais pelnė Islandijos moterų literatūros premiją, o 2014-aisiais – ir Europos literatūros premiją.


Fotografija © Heidar Kristjansson

Jurgita Marija Abraitytė

Jurgita Marija Abraitytė (g. 1975 m. Šilutėje) – redaktorė, vertėja, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė. Vilniaus universitete baigė lietuvių filologiją, vėliau – leidybos magistrantūrą. Islandijos universitete baigė islandų filologiją. Yra išvertusi Bragi Olafsson, Sjon, Kristín Steinsdóttir prozos, islandų poetų kūrybos.


Fotografija © A. Zavadskis