Kelionė su knyga „Tarp dviejų garsų“

Maršrutas. Paidė – Rakverė – Talinas – Maskva

Kelionė laiku į 1935–1980 metus, nuo kompozitoriaus gimimo iki jo brandos sovietų okupacijos metais ir galiausiai emigracijos su šeima iš tarybinės Estijos. 

Kelionės trukmė. 45 žmogaus gyvenimo metai, arba 2 valandos, praleistos nuostabios muzikos koncerte. 

Bendrakeleiviai. Kompozitorius Arvo Pärtas, jo motina Linda Pärt, antroji žmona Nora Pärt, konservatorijos dėstytojai, kolegos muzikantai, bičiuliai.

Ką aplankysite? Arvo Pärto vaikystės namus, Talino konservatoriją, radijo vienutę.

Ką patirsite šioje kelionėje? Vaikystės skambesį, ligos artumą, sovietmečio cenzūros gniaužtus, tikėjimo džiaugsmą, išsilaisvinimą.

Patarimas prieš leidžiantis į kelią. Leistis užliejamam Arvo Pärto muzikos.

Pirmoji keliautoja. Vertėja Viltarė Mickevičienė (Urbaitė)

Tavo kelionės pradžia. 2022 metų balandis

Joonas Sildre

Joonas Sildre (g. 1980 m.) – komiksų dailininkas, iliustratorius ir grafikos dizaineris. Baigė grafinio dizaino studijas Estijos dailės akademijoje. Veda komiksų piešimo dirbtuves, dėsto meno mokyklose, rengia komiksų parodas. 2013 m. įkūrė Estijos komiksų draugiją. Iliustravo per 30 knygų vaikams. Grafinis romanas „Tarp dviejų garsų“, pasakojantis kompozitoriaus Arvo Pärto biografiją, susilaukė pripažinimo ne tik Estijoje, bet ir kitose šalyse.

Fotografija © Elina Sildre

Viltarė Mickevičienė (Urbaitė)

Viltarė Mickevičienė (Urbaitė) (g. 1978 m. Vilniuje) – vertėja, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY (Lietuva) narė. Vilniaus universitete baigė lietuvių-suomių filologiją. Helsinkio universitete studijavo suomių kalbą ir kultūrą, Tartu universitete – estų kalbą. Išvertė apie 40 knygų vaikams ir jaunimui iš suomių ir estų kalbų. Tris kartus yra pelniusi IBBY (Lietuva) apdovanojimus už reikšmingiausių knygų vertimus vaikams ir jaunimui.