Kelionė su knyga „vienaistorija“

Maršrutas: Pirmojo pasaulinio karo tranšėjos, kraštovaizdis su medžiu, šių dienų psichiatrinė ligoninė.

Kelionė laiku į: 1915-uosius, kuomet Italija įsitraukė į karinį konfliktą ir pasiuntė į frontą tūkstančius šauktinių. Į mūsų dienas ir į karo atgarsius rašytojo, kamuojamo depresijos, kūryboje.

Kelionės trukmė: ilga kaip šimtmečiai diena, arba 2 valandos.

Bendrakeleiviai: rašytojas Silvanas Landi ir jo vidiniai monstrai, rašytojo prosenelis šauktinis Mauras Landi, rašantis meilės laiškus žmonai iš karo apkasų. Taip pat modernaus masinio naikinimo ginklo išradėjas, beprotnamio gydytojai, kunigas, austrų ir italų kariai. Medis.

Ką aplankysite? Miesto vienatvę ir karo lauko begalybę, kurioje sustoja laikas ir žmonių gyvenimai.

Ką patirsite šioje kelionėje? Neviltį, siaubą, pyktį, ilgesį... kuriuos Gipi iliustruoja stulbinamo grožio akvareliniais peizažais.

Patarimas prieš leidžiantis į kelią: pamirškite viską, ką manėtės žiną apie komiksų žanrą, nes ši knyga yra kažkas gerokai daugiau: nirimas į skausmą ir tamsą, kvietimas, poezija.

Pirmoji keliautoja: vertėja Toma Gudelytė

Tavo kelionės pradžia: 2019 spalis

Gipi

Gipi (Gian Alfonso Pacinotti, gim. 1963 m. Pizoje) yra bene žymiausias šiandienos italų komiksų kūrėjas ir iliustratorius, taip pat kino kūrėjas. 2014 m. grafinė novelė „vienaistorija“ įtraukiama į prestižinės Premio Strega finalistų sąrašą ir tai yra pirmasis kartas, kai komiksų knyga nominuojama tokio lygio literatūros premijai. Vėliau „vienaistorija“ apdovanota tarptautine literatūros premija Premio Mondello.

Gipi darbai išsiskiria intensyviomis akvarelinėmis atmosferomis, melancholiškais portretais, ryškia ironijos gyslele, autorius naudoja pačią įvairiausią techniką (mėgsta piešti skutimosi peiliukais).

Fotografija © Cristina Zuppa

Toma Gudelytė

Toma Gudelytė (g. 1983 m.) – vertėja, žurnalistė, Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė. Savaitraščio „Literatūra ir menas“ skiltininkė. Vilniaus universitete baigė lietuvių ir italų filologiją. Stažavosi Pavijos (Italija) universitete. 2013 m. įgijo daktaro laipsnį komparatyvistikos srityje. 2015 m. įvertinta Dominyko Urbo premija už geriausią vertimo debiutą (I. Argamante „Jerichas 1941 metais“). Išvertė Lutherio Blisseto romaną „Q“, kuris pateko į Lietuvos vertingiausių verstinių kūrinių 2016 m. sąrašą.


Fotografija iš asmeninio archyvo