Kelionė su knyga „Žudiko beždžionė“

Maršrutas. Lisabona (Portugalija) – Kočis (Indija)

Kelionė laiku į 1930-uosius.

Kelionės trukmė. Jei lėtai, tai kaip perplaukti Indijos vandenyną palankiam vėjui esant, arba 12 valandų. 

Bendrakeleiviai. Laivo mašinistė gorila Salė Džouns, jūrininkas Henris Koskela, kojinių fabriko darbininkė ir talentinga dainininkė Ana Molina, instrumentų dirbėjas sinjoras Fidardas, raštvedys ir slaptos draugijos narys Alfonsas Moro, Bhapuro maharadža ir kiti.

Ką aplankysite? Lisabonos uostą, kur tariamai įvyksta nužudymas, už kurį geriausias Salės Džouns draugas Henris Koskela nekaltai pakliūva į kalėjimą. Iš Lisabonos Salė Džouns, norėdama išgelbėti Henrį, naujų draugų padedama per jūras marias nukeliauja iki pat Kočio miesto pietų Indijoje, iš ten atgal į Lisaboną.

Ką patirsite šioje kelionėje? Draugystės ir drąsos jėgą, namų ir jūros ilgesį, muzikos grožį ir graudulį ir, žinoma, kvapą gniaužiančius nuotykius.

Patarimas prieš leidžiantis į kelią. Nusiteikti, kad ne tik žmonės, bet ir kai kurie gyvūnai gali naviguoti laivus, pilotuoti ir taisyti lėktuvus, nugalėti maharadžas šachmatais, taisyti muzikos instrumentus, rašyti laiškus, mokėti kelias kalbas ir ryžtis beprotiškiems dalykams.

Pirmoji keliautoja. Vertėja Raimonda Jonkutė Sandberg

Tavo kelionės pradžia. 2021 metų lapkritis

Jakob Wegelius

Jakob Wegelius (g. 1966 m.) yra garsus švedų vaikų knygų autorius ir iliustratorius. Studijavo literatūrą ir filosofiją. 1996 m. baigė Dailės, amatų ir dizaino universitetą. Dirba grafikos dizaineriu, iliustruoja ir rašo knygas. Knygos išverstos į daugiau nei 20 kalbų, apdovanotos įvairiomis premijomis: Vokietijos jaunimo literatūros premija, Šiaurės Tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premija ir kitomis. 

Fotografija © Bruno Wegelius

Raimonda Jonkutė Sandberg

Raimonda Jonkutė (gim. 1972 m.) – vertėja, valstybės tarnautoja. Studijavo lietuvių ir švedų kalbas Vilniaus ir Lundo universitetuose. Berlyno laisvajame universitete įgijo lingvistikos magistro laipsnį, Vilniaus universitete baigė Skandinavistikos doktorantūros studijas, kurį laiko dėstytojavo. Nuo 1998 m. išvertė per 40 grožinės literatūros knygų. Kelis kartus buvo įvertinta kaip geriausia knygos vaikams vertėja. Gyvena ir dirba Geteborge.